Periodic independent de informații

Accident cu victimă pe strada Izvoare – O tânără a fost transportată la spital

0

La data de 5 februarie a.c., ora 18.00, polițiștii din cadrul Poliției municipiului Piatra-Neamț au fost sesizați cu privire la producerea unui eveniment rutier pe strada Izvoare, din municipiul Piatra-Neamț.

„În urma verificărilor efectuate de polițiști, s-a stabilit faptul că, în timp ce o tânără, în vârstă de 25 de ani, din municipiul București, conducea un autoturism pe strada Izvoare, din municipiul Piatra-Neamț, nu ar fi păstrat o distanță corespunzătoare față de autoturismul din fața sa, întrând în coliziune cu acesta.

În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea tinerei, care a fost transportată la o unitate medicală.

Ambii conducători auto au fost testați alcoolscopic, rezultatele fiind negative.

În cauză, polițiștii continuă cercetările sub aspectul săvârșirii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.”, a declarat insp.pr. Ciofu Ramona – IPJ Neamț.

Spune ce crezi

Adresa de email nu va fi publicata

Atenție! Acest site folosește cookies pentru a îmbunătăți experiența utilizatorului. Acceptă Citește mai mult

Politica de cookies și confidențialitate